Людям із порушенням зору
Серпень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

 

https://www.president.gov.ua/

 

 

https://rada.gov.ua/

 

 

https://zartg.com.ua/?page_id=659

 

 

https://www.kmu.gov.ua/ua

 

 

https://www.legalaid.gov.ua/ua/

 

 

http://rivneosvita.org.ua/

 

Гід з державних послуг
Погода

ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ

169 переглядів

Організовує і здійснює разом з іншими структурними підрозділами селищної ради, старостами, депутатами ради, працівниками поліції, закладами освіти, закладами охорони здоров’я, розташованими на території селищної територіальної громади, заходи, спрямовані на поліпшення становища дітей, запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності, вчиненню дітьми правопорушень.

Надає підприємствам, організаціям, установам незалежно від форм власності, громадським організаціям, громадянам у межах своєї компетенції практичну, методичну та консультаційну допомогу і координує їх зусилля у вирішенні питань соціального захисту дітей та профілактики правопорушень серед них.

Забезпечує у межах своєї компетенції контроль за виконанням законодавства щодо соціального захисту дітей, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, запобігання вчиненню дітьми правопорушень.

Здійснює облік дітей, які опинились в складних життєвих обставинах, дітей, залишених без батьківського піклування та дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Готує акт обстеження умов проживання дитини та опис її майна.

Вивчає умови проживання потенційного опікуна, піклувальника, за результатами якого складає акт за встановленою формою.

Проводить перевірку умов проживання і виховання дітей у сім’ях опікунів, піклувальників за окремо складеним графіком, але не рідше ніж раз на рік, крім першої перевірки, яка проводиться через три місяці після встановлення опіки та піклування.

Бере участь у процесі вибуття дітей із закладів для дітей-сиріт, та дітей,  позбавлених батьківського піклування, з метою влаштування до сімейних форм виховання.

Забезпечує реєстрацію народження знайденої або підкинутої дитини, дитини, покинутої у пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, дитини, мати якої померла чи місце проживання матері встановити неможливо.

Збирає матеріали та готує проєкти рішень виконавчого комітету селищної ради та здійснює ведення справ щодо:

– надання та скасування статусу дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування;

– встановлення та припинення опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими  батьківського піклування;

– встановлення та припинення опіки над житлом та майном дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування;

– влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до державних дитячих закладів;

– надання дозволу на здійснення правочинів щодо нерухомого майна, право власності на яке або право користування яким має дитина;

– розв’язання спору, що виник між батьками, щодо визначення місця проживання дитини, участі у вихованні дитини;

– відібрання дітей у батьків, якщо їх життю або здоров’ю загрожує небезпека.

Приймає рішення про тимчасове влаштування дітей, залишених без батьківського піклування та готує висновок про доцільність/недоцільність повернення таких дітей батькам, або особам які їх замінюють.

Збирає матеріали щодо позбавлення батьківських прав, відібрання дітей у батьків з дотриманням вимог чинного законодавства України та забезпечує їх подання до суду.

Готує висновки органу опіки та піклування про доцільність позбавлення батьків батьківських прав, відібрання дітей, поновлення батьків у батьківських правах, визначення місця проживання дітей, участі у вихованні дітей батьків, інших родичів та з інших питань щодо соціального і правового захисту дітей.

Здійснює організаційне забезпечення діяльності Комісії з питань захисту прав дитини при селищній раді.

Забезпечує розгляд в установленому порядку заяв, звернень і скарг громадян.

Готує та подає в установленому порядку статистичну звітність.

Готує проєкти рішень селищної ради  та її виконавчого комітету, розпоряджень селищного голови з питань, що входять до компетенції служби.

Забезпечує інформаційно-роз’яснювальну роботу в межах своєї компетенції через засоби масової інформації.

Організовує роботу, пов’язану із захистом персональних даних баз служби у справах дітей при їх обробці відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Здійснює інші функції, які випливають з покладених на неї завдань, відповідно до законодавства.

Забезпечує в межах своєї компетенції своєчасне опрацювання запитів на публічну інформацію та надання відповідей у визначені строки на такі запити в порядку, визначеному Законом України «Про доступ до публічної інформації».