Людям із порушенням зору
Липень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

 

https://www.president.gov.ua/

 

 

https://rada.gov.ua/

 

 

https://zartg.com.ua/?page_id=659

 

 

https://www.kmu.gov.ua/ua

 

 

https://www.legalaid.gov.ua/ua/

 

 

http://rivneosvita.org.ua/

 

Гід з державних послуг
Погода

Податкова інформує

47 переглядів
До місцевих бюджетів Рівненщини надійшло понад 184 млн грн земельного податку та орендної плати
 
         Упродовж п’яти місяців  2022 року до місцевих бюджетів Рівненської області надійшло 184,5 млн грн земельного податку та орендної плати.
Зокрема, юридичні особи спрямували до місцевих бюджетів  Рівненщини 171,1 млн грн, а фізичні особи –13,4 млн грн плати за землю.
Оскільки земельний податок належить до бюджетоутворюючих платежів, у податковій службі Рівненщини звертаються з проханням до власників землі сплатити заборговану за минулі роки плату за землю.
Також, задля уникнення накопичення податкових боргів, податківці рекомендують власникам майна провести звірку щодо заборгованості зі сплати майнових податків.
Зокрема, інформацію щодо нарахованих податкових зобов’язань можна отримати у Центрах обслуговування платників, що діють при державних податкових інспекціях області.
Для спілкування з фахівцем Центру обслуговування платників та для якісної звірки власникам майна варто при собі мати документи, що посвідчують особу та правовстановлюючі документи на належне майно.  
В умовах воєнного стану внесок кожного платника податків – надзвичайно важливий для бюджетної стабільності громад. Саме органи місцевого самоврядування виконують низку важливих завдань, зокрема в частині забезпечення діяльності інфраструктури. Тому у податковій службі просять громадян – власників майна  своєчасно сплачувати належні податки.
 
Граничний терміни подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування – 15 червня
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що 15 червня 2022 року є граничним терміном подання заяви:
про перехід на спрощену систему оподаткування платником інших податків і зборів;
про перехід на іншу групу платника єдиного податку.
Відповідно до пп. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування  шляхом  подання  відповідної заяви  до  контролюючого  органу не пізніше  ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.
Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання може здійснити один раз протягом календарного року.
Водночас, згідно пп. 298.1.5 п. 298.1 ст. 298 ПКУ за умови дотримання платником єдиного податку вимог, встановлених ПКУ для обраної ним групи, такий платник може самостійно перейти на сплату єдиного податку, встановленого для інших груп платників єдиного податку, шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного кварталу.
Форми заяв про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунку доходу за попередній календарний рік затверджені наказом  Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року  № 308.
 
На Рівненщині триває кампанія декларування доходів громадян
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують жителям Рівненщини, що триває кампанія декларування доходів громадян, в рамках якої громадяни, які внаслідок запровадження воєнного стану в України не мали змоги подати декларацію про майновий стан і доходи вчасно, до 1 травня, можуть прозвітувати про отримані доходи упродовж 6 місяців після завершення стану війни.
Нагадаємо, що декларуванню підлягають доходи, отримані від осіб, що не є податковими агентами (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів належать доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам, успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини або договору дарування за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, надавали репетиторські послуги та ряд інших.
Також необхідно задекларувати доходи, отримані від податкових агентів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. Це, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також дохід від операцій з цінними паперами, а також необхідно задекларувати іноземні доходи тощо.
Звертаємо увагу, що громадяни, які мають право на податкову знижку за результатами 2021 року, можуть подати декларацію до 31 грудня 2022 року включно.
______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
На соціальні потреби платники податків Рівненщини спрямували майже 3,3 млрд грн єдиного внеску
 
За січень – травень 2022 року завдяки відповідальній позиції платників податків Рівненщини  до державних цільових фондів спрямовано 3293,2  млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування,  що на 630,4 млн грн, або на 23,7 відс.  перевищує відповідний показник минулого року.
Податківці наголошують, що лише завдяки дотриманню законодавчих вимог у сфері трудових відносин роботодавцями наймані працівники можуть розраховувати на підтримку держави  у випадку втрати робочого місця, хвороби та пенсійних виплат у майбутньому.
Нагадуємо, що дотримання податкового законодавства при виплаті заробітної плати та інших доходів громадянам контролюється органами ДПС з метою виконання покладених завдань із забезпечення реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску для забезпечення своєчасного здійснення пенсійних виплат і соціальної допомоги.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX” 
 
Декларацію про майновий стан і доходи громадяни можуть надіслати в електронному вигляді
 
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2021 року.
Відповідно до пункту 49.3 статті 49 Податкового кодексу України податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси в один із таких способів (за вибором):
– особисто або уповноваженою на це особою;
– надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.
При направленні декларації засобами електронного зв’язку слід скористатися сервісом «Електронний кабінет» (https://cabinet.tax.gov.ua). Вхід до «Електронного кабінету» здійснюється за допомогою особистого електронного ключа, який безкоштовно видається Акредитованим центром сертифікації ключів (АЦСК) Інформаційно-довідкового департаменту ДПС та іншими АЦСК.
Скориставшись сервісом «Електронний кабінет» (приватною частиною) громадяни можуть також отримати відомості про отримані доходи з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.
Для заповнення та відправлення декларації про майновий стан і доходи,  необхідно перейти у режим «Декларація про майновий стан і доходи».
З актуальною інформацією щодо декларування доходів громадян можна ознайомитися за посиланням  http://tax.gov.ua/deklaratsiyna-kampaniya-2022/.
___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Про порушення у сфері роздрібної торгівлі споживачі можуть повідомляти податківців
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу споживачів товарів (послуг) про можливість інформування про виявлені значні порушення у сфері роздрібної торгівлі.
Так, покупці мають можливість звернутись до ДПС у разі:
– відмови суб’єктами господарювання щодо можливості розрахунків за придбані товари (послуги) платіжною карткою;
– незастосування РРО/ПРРО при здійсненні розрахунків за продаж підакцизної продукції;
– продажу алкогольних напоїв, у разі заборони такого продажу місцевою адміністрацією, під час дії воєнного стану тощо;
-інші порушення.
При інформуванні про факти порушень необхідно:
-представитись: вказати прізвище та ім’я особи, яка телефонує;
– повідомити зворотні дані для зв’язку (інформування): поштову адресу та контактний телефон;
– надати чітку інформацію про порушника: повну адресу об’єкта (населений пункт, назву вулиці та номер будинку (споруди), назву зупинки тощо), назву об’єкта (супермаркет, магазин, кіоск тощо), назву суб’єкта за можливості;
чітко вказати, яке порушення виявлено.
Отримана інформація буде обов’язково взята до уваги та використана при організації контрольно-перевірочної роботи для усунення суб’єктами господарювання порушень.
Номер телефону ГУ ДПС у Рівненській області, за якими можна повідомити про виявлені порушення: 0968119571.
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX
Електронні довірчі послуги ДПС доступні для платників податків
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що платники податків можуть отримати електронні довірчі послуги ДПС в Центрі обслуговування кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС у м. Рівне.
Згенерувати новий сертифікат відкритого ключа або вирішити проблеми з наявним можливо звернувшись за адресою: м. Рівне, вул. Відінська, 8,  з 8:00 до 17:00.
Звертаємо увагу, що для отримання електронного ключа необхідно надати пакет документів згідно переліку, зазначеного на сайті за посиланням: https://acskidd.gov.ua/etrusted-services.
Крім того, подовжити сертифікат відкритих ключів користувачів можливо самостійно на сайті, за умови –  до закінчення строку чинності старих сертифікатів та незмінних даних платника податків.
Водночас нагадуємо, що, з 23 березня 2022 року Надавачем запроваджено сервіс автоматичного формування нових сертифікатів відкритих ключів користувачів за один день до закінчення строку чинності старих сертифікатів, терміном дії на один рік. При цьому особистий ключ користувача не змінюється.

 _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Для захисту довкілля на Рівненщині сплачено майже 15 мільйонів гривень екологічного податку
Впродовж чотирьох місяців 2022 року за забруднення навколишнього середовища суб’єкти господарювання Рівненської області перерахували до зведеного бюджету 14,8 млн грн. екологічного податку. Зокрема, до державного бюджету спрямовано 10,4 млн грн, а до місцевих бюджетів надійшло 4,4 млн грн  цього податку. Про це повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній.
Податкова служба області нагадує, що Законом України № 2142-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» внесено зміни до підпункту 69.16 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення», а саме тимчасово, з 1 січня 2022 року по 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан, введений Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ, не нараховується та не сплачується екологічний податок платниками цього податку, зареєстрованими (взятими на облік) за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації.
Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, та територій, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.
Запитували-відповідаємо: фізична особа надає житло в оренду – чи потрібно реєструватись підприємцем?
В ГУ ДПС у Рівненській роз’яснюють, що здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця як фізичною особою – підприємцем.
Якщо громадянин, не є підприємцем та отримує доходи від надання в оренду власного нерухомого майна іншій фізичній особі, відповідно до норм Податкового кодексу він особою, відповідальною за повноту і своєчасність сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету. Відтак, така особа за результатами звітного податкового року зобов’язана до 1 травня року, що настає за звітним подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси  декларацію про майновий стан і доходи, в якій задекларувати суму отриманого доходу та визначити податкові зобов’язання (податок на доходи фізичних осіб – 18 % та військовий збір – 1,5%).
Звертаємо увагу, що у березні 2022 року до Податкового кодексу внесено зміни, відповідно до яких на період воєнного стану у випадку неможливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок платників податків зобов’язано виконати такий обов’язок протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні. При цьому їх звільнено від відповідальності за недотримання термінів подання звітності та сплати податків та зборів.
У разі, якщо фізична особа має у власності декілька квартир, які здає в оренду на постійній основі, то така фізична особа зобов’язана зареєструватися суб’єктом господарської діяльності і сплачувати податки відповідно до обраної системи оподаткування.
Якщо платник податків, зареєстрований фізичною особою – підприємцем, здійснює декілька видів діяльності, одним з яких є надання житла в оренду, то до загального доходу включаються усі доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, та оподатковуються залежно від системи оподаткування на якій перебуває підприємець.
Про послуги Контакт-центру ДПС та порядок їх отримання платниками податків
В ГУ ДПС у Рівненській звертають увагу платників податків, що  Контакт-центр ДПС  надає суб’єктам господарювання та громадянам (далі – абоненти) інформаційно-довідкові послуги з питань оподаткування, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на ДПС, а також щодо роботи кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС.
Відповіді надаються за визначенням абонента: телефоном, факсом, електронною поштою.
Також Контакт-центр приймає:
– звернення заявників на сервіс «Пульс»;
– усні звернення громадян відповідно до Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» зі змінами та доповненнями;
– інформацію фізичних та юридичних осіб про особу, стосовно якої проводиться перевірка, щодо поширення на неї заборон відповідно до Закону України від 16 вересня 2014 року № 1682-VII «Про очищення влади» зі змінами та доповненнями;
– повідомлення від працівників ДПС та її територіальних органів про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень вимог Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» (із змінами та доповненнями), вчинені іншими працівниками ДПС та її територіальних органів.
Детальніше ознайомитись з роботою Контакт-центру можна за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/main/index/contact/ .

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Шахраї знову намагаються ошукати Рівненських підприємців!!!
Сектор з питань запобігання та виявлення корупції ГУ ДПС у Рівненській області повідомляє про шахрайські дії, які вчиняють невстановлені особи з різних номерів мобільних телефонів.
Суб’єкти господарювання, які зареєстровані в Демидівській ДПІ та Дубенській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області  повідомляють, що на їхні телефони надходять дзвінки з мобільного номера телефону +380680462422 з пропозицією зателефонувати до «начальника податкової» за номером телефону +380969921778. За даним номером телефону відповідає чоловік, який розмовляє російською мовою і вимагає 5 тис. грн. за не проведення перевірок.
Наголошуємо, подібні схеми – це один із способів незаконної наживи на довірливих громадянах та підприємцях.
Просимо бути уважними до таких пропозицій, та у разі надходження подібних дзвінків з метою висування незаконних вимог слід одразу повідомляти про це правоохоронні органи за номером телефону 102.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Перелік документів необхідних для укладання договору про добровільну сплату єдиного соціального внеску
В Головному управлінні ДПС у Рівненській  області інформують, що перелік документів, необхідних для укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, передбачено п.п.1 п. 3 розд. V Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 із змінами і доповненнями.
Всі платники, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску з деяких видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, подають до контролюючих органів за місцем проживання:
– заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування або про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (одноразова сплата єдиного внеску) за формою згідно з додатком 3 до Інструкції № 449;
– копію трудової книжки (за наявності);
– виписку з системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
– копію документа, що посвідчує особу.
Особи, зазначені у абзаці другому п. 1 розд. V Інструкції № 449 члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (одночасно на пенсійне, на випадок безробіття, у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності), надають також документ, що підтверджує їх членство у такому господарстві.
Користуйтесь ресурсом «ЗІР» та отримуйте своєчасну й достовірну інформацію щодо актуальних питань оподаткування
В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують платникам податків, що на офіційному вебпорталі ДПС функціонує Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс (ЗІР) (zir.tax.gov.ua).
Крім того, ДПС, орієнтуючись на сучасні технології, постійно вдосконалює сервіси, за допомогою яких надаються інформаційно-довідкові послуги фізичним та юридичним особам, у зв’язку з чим пропонує платникам безкоштовно завантажити мобільні додатки ЗІР на базі Android та iOS: m.zir.tax.gov.ua.
Інформація в ЗІР своєчасно оновлюється та є актуальною. Цей ресурс  створений у межах Електронного Уряду з доступом через будь-яку пошукову систему в інтернет-мережі, у т.ч. у вигляді мобільної версії, у зв’язку з чим є можливість його одночасного використання як платниками, так і працівниками структурних підрозділів ДПС та її територіальних органів, та сприяє отриманню уніфікованих відповідей у будь-який час та зручний спосіб.
Розміщена в ЗІР База знань наповнюється інформацією, що містить загальну позицію ДПС із застосуванням норм податкового законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС, без врахування особливостей конкретного платника податків та специфіки конкретних ситуацій та не є податковою консультацією в розумінні глави 3 “Податкові консультації” Податкового кодексу України (далі – Кодекс) і не спричиняє правових наслідків, передбачених ст. 53 Кодексу.
Робота ЗІР направлена на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією у вигляді відповідей на запитання із понад 37 напрямів; ставками податків; глосаріями та довідниками; щоденною підбіркою відповідей на двадцять актуальних запитань; податковим календарем, який містить систематизовану інформацію про терміни сплати податків і зборів, платежів, подання звітності до органів ДПС; змінами в податковому законодавстві, з можливістю підписки на отримання таких змін на електронну адресу та інше.
Крім того, у ЗІР, скориставшись переходом у Viber чи Telegram, можна отримати інформаційно-довідкові послуги від Контакт-центру ДПС, надіслати електронного листа із запитанням, яке ми розглянемо у найкоротший час, або отримати допомогу з використання ЗІР від працівника Контакт-центру ДПС.
Тож користуйтесь  ресурсом «ЗІР»  та отримуйте своєчасну й достовірну  інформацію щодо актуальних питань оподаткування.
Однією з найбільш запитуваних адмінпослуг є отримання довідки про відсутність заборгованості в органах ДПС
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують, що органи Державної податкової служби сьогодні працюють у штатному режимі та надають платникам податків якісні адміністративні послуги. Однією з найбільш запитуваних послуг є видача довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. Так, за січень-квітень поточного року податківці Рівненщини видали 1200 таких довідок як платникам Рівненщини, так і Сумщини, адже починаючи з березня 2022 року Головне управління  ДПС у Рівненській області здійснює сервісне обслуговування (в т.ч. надання адміністративних послуг) платників податків, які в умовах дії воєнного стану в Україні не мають змоги отримати належний супровід за місцем перебування на обліку.
Зауважимо, що згідно з  Порядком надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затвердженого наказом Мінфіну від 03.09.2018 №733, довідка видається на підставі заяви встановленої форми, яку платник податків подає в паперовій або електронній формі. Електронна форма надсилається на адресу контролюючого органу через приватну частину електронного кабінету, з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги», тобто підписується електронним підписом.
Звертаємо увагу, що Центри обслуговування платників ГУ ДПС області працюють за принципом оперативного та якісного обслуговування представників бізнесу та громадян, видають довідки, приймають звітність, забезпечують швидкий доступ до інформації.
Крім того, працюють «гарячі лінії», за якими надаються консультації платникам податків. Всю необхідну інформацію можна знайти на головній сторінці вебпорталу Державної податкової служби України за посиланням www.tax.gov.ua.
Разом з тим, податкова служба Рівненщини звертається до усіх платників податків, у яких наявний податковий борг, якнайшвидше погасити таку заборгованість перед бюджетами. Сьогодні, коли на території нашої країни йде війна, платники податків, як юридичні, так і фізичні особи, повинні розуміти, що виконання обов’язку зі сплати податків забезпечить не лише підтримку фінансової стабільності держави, а й сприятиме посиленню її обороноздатності, а відтак – наблизить таку очікувану перемогу.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

На Рівненщині надходження за спеціальне використання водних об`єктів склали майже 8,5 млн гривень
Як повідомили у Головному управлінні ДПС у Рівненській області за чотири місяці  2022 року суб’єкти господарювання Рівненщини, що у своїй діяльності використовують водні об`єкти, спрямували до зведеного бюджету  8,48 млн грн рентної плати за спеціальне використання води. Порівняно з відповідним періодом 2021 року, надходження даного платежу зросли на 1,2 млн гривень.
Із загальної суми сплаченого податку до державного бюджету надійшло  4,24 млн гривень, що перевищує показники 2021 року на 600 тисяч гривень. Місцеві скарбниці отримали 4,24 млн гривень. Цей показник збільшився на 600 тис грн. порівняно з аналогічним періодом 2021 року.
Нагадаємо, що платниками рентної плати за спеціальне використання води є:
► первинні водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів;
► суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Органи, що видають дозволи на спеціальне водокористування, щороку до 20 січня подають контролюючим органам та органам водного господарства інформацію про водокористувачів, яким видано такі дозволи.
Водокористувачі, яким видано дозволи на спеціальне водокористування та які здійснюють постачання води іншим водокористувачам, щороку до 20 січня подають контролюючим органам та органам водного господарства перелік водокористувачів – абонентів.
У разі зміни умов водокористування, видачі протягом року нових дозволів на спеціальне водокористування, укладення договорів на поставку води водокористувачі, які отримали переоформлені дозволи на спеціальне водокористування, договори на поставку води, зобов’язані протягом 10 днів повідомити про це контролюючим органам та органам водного господарства.
Про терміни перерахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб податковими агентами
В ГУ ДПС  у Рівненській області нагадують суб’єктам господарювання, що податок на доходи фізичних осіб сплачується (перераховується) податковим агентом до відповідного бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом.
Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до відповідного бюджету або розрахункового документа на зарахування коштів у сумі цього податку на єдиний рахунок, визначений ст. 35 прим. 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) (пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).
Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується  готівкою  з  каси податкового агента, податок на доходи фізичних осіб сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання) (пп. 168.1.4 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).
Разом з тим, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу (пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 ПКУ).
Платникам податків – електронні довірчі послуги ДПС
В ГУ ДПС  у Рівненській області звертають увагу, що  у зв’язку з введенням воєнного стану в Україні, кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг Інформаційно-довідковим департаментом ДПС (далі – Надавач), відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 березня 2022 року № 300 «Деякі питання забезпечення безперебійного функціонування системи надання електронних довірчих послуг» здійснюється автоматичне формування нових сертифікатів відкритих ключів всім користувачам за один день до закінчення строку чинності старих сертифікатів, терміном дії на один рік. При цьому особистий ключ користувача не змінюється.
Звертаємо Вашу увагу, що користувачі, яким не потрібно автоматичне формування нових сертифікатів, можуть скасувати діючі сертифікати одним із способів, наведених за посиланням https://acskidd.gov.ua/blokuvannya.
Також, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022р. № 229 вносяться зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» які передбачають, що до 31 травня 2022 року тимчасово дозволяється використовувати електронні підписи чи печатки, що базуються на сертифікатах відкритого ключа, виданих кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг без відомостей про те, що особистий ключ зберігається у захищеному носієві ключової інформації.
Одночасно користувачі, що мають чинні сертифікати, мають змогу скористатися онлайн сервісами:
Повторного, дистанційного формування сертифікатів за електронним запитом для самостійного продовження терміну дії сертифікатів на 2 роки;
Дистанційного формування сертифікатів для програмних РРО, що дає змогу сформувати юридичним особам сертифікати для програмних РРО.
Щоб отримати електронні довірчі послуги (далі – ЕДП) вперше чи якщо термін дії сертифікатів завершився, користувачу необхідно підготувати документи, необхідні для отримання ЕДП, з переліком яких можливо ознайомитись у розділі «Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО» офіційного інформаційного ресурсу Надавача, обравши відповідну категорію та звернутися до обраного відокремленого пункту реєстрації.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Податківці Рівненщини виявляють порушення у сфері роздрібної торгівлі
В умовах дії воєнного стану податкова служба забезпечує контроль за діяльністю суб’єктів господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства та послуг шляхом проведення фактичних перевірок.
Так з початку травня працівниками Головного управління ДПС у Рівненській області проведено 45 фактичних перевірок, за результатами яких нараховано штрафних (фінансових) санкцій на суму  746,4 тис гривень.
Перевірки закладів торгівлі та громадського харчування проводяться за скаргами громадян, у яких повідомляється про відмову суб’єкта господарювання у можливості проведення розрахунків за придбані товари чи послуги платіжною карткою, незастосування касових апаратів при здійсненні розрахунків за продаж підакцизної продукції; продажу алкогольних напоїв, у разі заборони такого продажу місцевою владою, під час дії воєнного стану.
Крім того, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану в Україні, податківці здійснюють контроль за дотриманням вимог законодавства щодо встановлених державою фіксованих цін, граничних цін та граничних рівнів торговельної надбавки (націнки) шляхом проведення фактичних перевірок. Такі повноваження надано органам ДПС із 16 квітня 2022 року.
Першочергово, аналізуючи діяльність платників податків, фахівці ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу на діяльність тих платників, які здійснюють торгівлю продовольчими товарами, що мають істотну соціальну значущість, лікарськими засобами та пальним. Підставами для проведення перевірки є: скарги громадян та  отримана від органів державної влади та місцевого самоврядування інформація про можливі порушення у сфері ціноутворення.
Зауважимо, що під час проведення фактичної перевірки податкові органи мають право отримувати від суб’єктів господарювання документи та інформацію, які підтверджують вартість придбання товару, що є предметом перевірки. У разі виявлення порушень законодавства про ціни і ціноутворення за результатами проведення фактичної перевірки такі порушення зазначаються в окремому акті про результати фактичної перевірки, який надсилається до органу, уповноваженого приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Якщо платник податків не погоджується з виявленими під час фактичної перевірки порушеннями законодавства про ціни і ціноутворення, він надсилає свої зауваження до органу, уповноваженого приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
У разі виникнення питань щодо зазначеної теми, платники можуть звертатись до Центрів обслуговування, або телефонувати на гарячі лінії. Номер телефону гарячої лінії ДПС України, за якими можна повідомити про виявлені порушення –  0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів), а номер телефону  ГУ ДПС у Рівненській області – 0968119571.
Про граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів у період воєнного стану
В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу, що робота банківської системи України в період запровадження воєнного стану регулюється, зокрема, постановою Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18 «Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану» (далі – Постанова № 18).
Так, відповідно до п. 14 прим. 2 Постанови № 18 на період воєнного стану граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів становлять 90 календарних днів та застосовуються до операцій, здійснених з 05 квітня 2022 року.
Водночас, пунктом 14 прим. 3 Постанови № 18 визначено, що граничні строки розрахунків, зазначені в п. 14 прим. 2 Постанови № 18:
1) не поширюються на операцію з експорту, імпорту товарів (уключаючи незавершені розрахунки за операцією), сума якої (в еквіваленті за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим Національним банком України (далі – НБУ) на дату здійснення операції) є меншою, ніж розмір, передбачений ст. 20 Закону України від 06 грудня 2019 року № 361-IX «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», крім дроблення операцій з експорту товарів або дроблення валютних операцій;
2) застосовуються з урахуванням установлених НБУ за поданням Кабінету Міністрів України відповідно до абзацу другого частини першої ст. 13 Закону України від 21 червня 2018 року № 2473-VІІІ «Про валюту і валютні операції» винятків та (або) особливостей для окремих товарів та (або) галузей економіки.
Згідно з п. 14 прим. 4 Постанови № 18 розрахунки за операціями резидентів з експорту та імпорту товарів здійснюються не пізніше строку, визначеного в п. 14 прим. 2 Постанови № 18, з урахуванням вимог п. 14 прим. 3 Постанови № 18 в повному обсязі, з урахуванням вимог п. 14 прим. 3 Постанови № 18 стосовно операцій з експорту, імпорту товарів у незначній сумі (уключаючи незавершені розрахунки за операцією). Грошові кошти від нерезидента за операціями резидента з експорту товарів підлягають зарахуванню на рахунок резидента в банку в Україні.
Декларування доходів громадян: до якого контролюючого органу переселенцю із тимчасово окупованої території необхідно подавати декларацію про майновий стан і доходи, у тому числі з метою реалізації права на податкову знижку
В ГУ ДПС  у Рівненській області звертають увагу, що якщо платник податків – внутрішньо переміщена особа подав до контролюючого органу за місцем фактичного проживання/перебування заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків за формою № 5ДР та пред’явив при цьому довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, то і декларацію про майновий стан і доходи він подає до цього контролюючого органу.
Однак, якщо такі дії не здійснено, то Декларація подається платником податку за адресою (місцезнаходженням) контролюючого органу, який переміщено з тимчасово окупованої території.
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
На Рівненщині за період воєнного стану зареєстровано 283 реєстратори розрахункових операцій
Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області,  за період воєнного стану в Україні 239 суб’єктів господарювання області зареєстрували 283 реєстратори розрахункових операцій.  Зауважимо, що вимогу щодо застосування  РРО на цей період не відмінено, водночас розширено часові рамки, в межах яких програмні РРО можуть працювати без підключення до інтернету. Зокрема, Законом України від 15.03.2022 № 2120-IX визначено, що  до завершення воєнного стану не будуть застосовуватися санкції за порушення закону про РРО. 
Всього на Рівненщині зареєстровано  11437 реєстраторів розрахункових операцій.
В податковій службі області нагадують, що суб’єкти господарювання можуть використовувати як класичні касові апарати, так і програмні РРО, які можна встановити на будь-який гаджет, заощадивши на придбанні традиційних касових апаратів та їх обслуговуванні. Функціонал ПРРО передбачає передачу або отримання даних від фіскального серверу, автоматичне створення звіту без залучення інформаційних еквайєрів. Також РРО у смартфоні дозволяє працювати в режимі offline та надсилати до ДПС дані про здійснені розрахункові операції після завершення такого режиму.
Платники податків можуть отримати консультації щодо роботи та впровадження програмних РРО, звернувшись на гарячу лінію за телефонами (0362) 692-628. Крім того, підприємці можуть переглянути відеоурок щодо реєстрації ПРРО на вебпорталі Державної податкової служби України в  розділі “Програмні РРО” за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/video-lessons/.
Запитували – відповідаємо
Чи є платником податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фізична особа, яка має право власності на нежитлове приміщення як ФОП? 
Фахівці Головного управління ДПС у Рівненській області роз’яснюють, що відповідно до п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.
Пунктом 1 ст. 320 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІУ зі змінами і доповненнями (далі – ЦКУ) визначено, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом. Суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.
Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати (ст. 325 ЦКУ).
Оскільки ст. 266 ПКУ не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.
За відмову в проведенні розрахунків банківськими картками – адміністративний штраф
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Законом України від 15 березня 2022 року №2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до п. 1 частини першої ст.255 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року №8073-Х.
Пунктом 1 частини першої ст. 255 КУпАП встановлено, що уповноважені особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та його територіальних органів мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення у справах про адміністративні правопорушення вчинені, зокрема, за ст. 163 прим. 15 КУпАП.
Статтею 163 прим 15 КУпАП визначено, що порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів – тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу – підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дія, передбачена частиною першою ст.163 прим. 15 КУпАП, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, – тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
_________________________________________________________________________________________________
Запитували – відповідаємо: до якого контролюючого органу мають право звернутися громадяни для звірки даних щодо плати за землю?
Фахівці ГУ ДПС у Рівненській області роз’яснюють, що фізичні особи (громадяни) – платники плати за землю мають право письмово або в електронній формі засобами електронного зв’язку (з дотриманням вимог, визначених п. 42.4 ст. 42 Податкового кодексу України) звернутися до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю), для проведення звірки даних щодо:
– розміру площ та кількості земельних ділянок, земельних часток (паїв), що перебувають у власності та/або користуванні платника податку;
– права на користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень пп. 281.4 і 281.5 ст. 281 ПКУ;
– розміру ставки земельного податку;
– нарахованої суми плати за землю.
Поряд з цим, у разі якщо платник податків має у власності декілька земельних ділянок або право на декілька земельних часток (паїв), щодо яких необхідно провести звірку даних, для її проведення такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу за своїм місцем реєстрації у контролюючих органах або за місцем знаходження будь-якої з таких земельних ділянок, у тому числі право на яку фізична особа має як власник земельної частки (паю).
Крім того, фізичні особи, з використанням кваліфікованого електронного підпису, мають можливість переглянути сформовані податкові повідомлення-рішення щодо сум нарахованих їм податкових зобов’язань з плати за землю, в меню «ЕК для громадян» приватної частини Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
 
Рівненщина: приріст надходжень податку на прибуток від підприємств, у статутному капіталі яких є частка держави, склав понад 184 млн гривень
Як повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній, за чотири місяці 2022 року державні унітарні підприємства та їх об’єднання, а також господарські товариства у статутних капіталах яких є частка держави, сплатили до зведеного бюджету 255,2 млн грн частини чистого прибутку, що на 184 млн грн перевищує надходження аналогічного періоду минулого року.
Нагадуємо, що  податковими (звітними) періодами для державних унітарних підприємств та їх об’єднань (які є платниками частини чистого прибутку (доходу)) є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. Термін подання такими платниками до контролюючих органів Розрахунку, який розраховується наростаючим підсумком за календарні квартал, півріччя, три квартали – 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду та Розрахунку, який розраховується наростаючим підсумком за рік – протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року відповідно до п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України.
Для господарських товариств з державною часткою у статутному капіталі податковим (звітним) періодом є календарний рік (незалежно від того, чи є вони платниками дивідендів на державну частку або частини чистого прибутку (доходу)) з поданням Розрахунку до 01 липня року, що настає за звітним згідно п.п. 49.18.7 п. 49.18 ст. 49 ПКУ та абзацу четвертого п. 49.19 ст. 49 ПКУ.