Людям із порушенням зору
Липень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

 

https://www.president.gov.ua/

 

 

https://rada.gov.ua/

 

 

https://zartg.com.ua/?page_id=659

 

 

https://www.kmu.gov.ua/ua

 

 

https://www.legalaid.gov.ua/ua/

 

 

http://rivneosvita.org.ua/

 

Гід з державних послуг
Погода

Яких помилок не слід допускати при пожежі та як правильно діяти

  Як часто ви можете стати свідком пожежі? А чи знаєте як правильно діяти, коли виявили загоряння? В переважній більшості випадків громадяни знають за яким номером викликати пожежно-рятувальну службу, так само як і те, що вогонь треба гасити, а майно – рятувати. Проте часто люди через паніку чи банальне незнання можуть допускатися помилок.
При виникненні перших осередків займання, або задимлення критично важливо реагувати на них правильно і адекватно до всієї небезпеки, яку вони несуть. Це дозволить максимально швидко і ефективно придушити пожежу на самій ранній стадії і мінімізувати можливий збиток.
  А що ж саме не можна робити під час пожежі?
Якщо ви виявили пожежу в житловому будинку, на складі, в офісі, тощо, ні в якому разі НЕ СЛІД:
– піддаватися паніці – зберігайте спокій і холоднокровність;
– переоцінювати власні можливості і сили;
– ризикувати своїм і чужим життям, сподіваючись врятувати цінне майно від вогню;
– починати гасити вогнище спалаху, ще не зателефонувавши попередньо в пожежну службу;
– гасити водою електромережі та електрообладнання під напругою;
– використовувати ліфт для евакуації;
– відкривати двері і вікна, створюючи додаткову тягу для поширення вогню;
– спускатися з верхніх поверхів будівлі, використовуючи простирадла, штори та інші підручні засоби.
   Як діяти в різних ситуаціях при виникненні пожежі?
Якщо на вас загорівся верхній одяг – ні в якому разі не можна намагатися загасити його стоячи, або бігти. Горизонтальне положення тіла тільки сприяє поширенню вогню, а біг дозволить полум’ю розгорітися ще більше. Слід зняти і скинути палаючі предмети на землю або котитися по поверхні підлоги, збиваючи вогонь.
Якщо пожежа виникла в квартирі, або житловому будинку, то необхідно пам’ятати, що меблі та оздоблювальні матеріали можуть виділяти дуже токсичний дим. Захиститися від нього не можна, навіть якщо дихати через мокру тканину – слід негайно покинути охоплене вогнем приміщення. Вогонь може поширюватися дуже швидко – у людини в розпорядженні залишаються лічені хвилини. У разі, якщо ви вирішили боротися з вогнем самостійно – весь час тримайте в фокусі уваги евакуаційні шляхи з квартири або будинку. Використовуйте вогнегасники, пісок, воду, покривала та інші підручні засоби, щоб виконувати всі запобіжні заходи.
Якщо на кухні несподівано спалахнуло масло в сковороді, або посуді – ні в якому разі не намагайтеся залити його водою, так як хімічний процес скипання може привести до розбризкування і виникнення відразу декількох осередків горіння. Посуд слід закрити кришкою, відразу ж загасити вогонь на плиті.
При виникненні характерного запаху горілої ізоляції відразу відключайте автоматом електропостачання будинку або квартири. Не гасіть електроприлади водою! Постарайтеся накрити їх щільним покривалом, притиснувши краї до поверхні – це унеможливить надходження кисню до осередку горіння. Використовуйте підручні порошкоподібні суміші для гасіння – сіль і соду, пральний порошок, землю або пісок з квіткового горщика та інші.
Якщо ліквідувати пожежу самостійно не вийшло – візьміть документи та гроші, повідомте всіх людей про небезпеку, що виникла, вийдіть з будівлі, зустрічайте пожежні розрахунки, покажіть рятувальникам місце виникнення вогнища загоряння, повідомте про наявність в будівлі людей, газових балонів, легкозаймистих та горючих рідин, та іншу необхідну інформацію.
Найчастіше смертельно небезпечним на пожежі є не вогонь, а дим. Тому якщо температура в приміщенні занадто висока, або приміщення сильно задимлені – пересувайтеся навпочіпки або поповзом, так як біля підлоги буде краще видимість і більше кисню. У самій критичній ситуації вийдіть на балкон, або веранду, щільно закрийте за собою двері і чекайте приїзду пожежників – кличте на допомогу випадкових перехожих, або постарайтеся привернути їхню увагу іншим способом.