Сайт знаходиться в процесі розробки та наповнення. Вибачаємось за незручності.
З 23 вересня 2021 року на всій території країни діятиме «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 – Зарічненська селищна територіальна громада
Людям із порушенням зору

З 23 вересня 2021 року на всій території країни діятиме «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19

Від завтра на території нашої громади застосовуватимуться протиепідемічні заходи «жовтого» рівня епідемічної небезпеки. Таке рішення сьогодні прийняла комісія з питань ТЕБ і НС під головуванням селищного голови Богдана Квачука.

Разом із «жовтою» зоною запрацюють нові правила адаптивного карантину, які послаблюють обмеження для тих закладів господарювання та освіти, у яких вакциновано першою дозою не менше 80% персоналу.

«Обмеження «жовтої» та «червоної» зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби.

Найгостріше це торкнеться навчальних закладів. Там, де рівень вакцинації працівників нижчий 80%, заклади освіти перейдуть на онлайн-навчання або будуть закриті.

На сьогоднішній день в Зарічненській громаді на онлайн-навчання перейдуть з 21 навчального закладу чотири: Борівський, Млинківський, Дібрівський та Серницький ліцеї. Як тільки у навчальному закладі показник вакцинації працівників досягне 80% – всі зможуть повернутися до звичайного формату роботи.

Натомість, дитсадки, початкові класи та спецзаклади загальної освіти продовжать працювати. Це передбачено змінами, внесеними до Постанови Уряду сьогодні.

Разом з тим, місцеві комісії можуть самостійно приймати рішення щодо закриття закладів освіти. У цьому разі, діти перебуватимуть на карантині, а оплата праці персоналу становитиме дві третіх заробітної плати.

Також більш жорсткі карантинні обмеження стосуватимуться і щодо проведення масових заходів, роботи закладів харчування, розважальної сфери та інші.

Так згідно з постановою уряду, у «жовтому» рівні епідемічної небезпеки забороняється:

– проводити масові заходи за участю більше 1 особи на 4 кв. метри площі будівлі або території;

– заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць;

– заповненість спортзалів і фітнес-центрів має становити не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів.

У «жовтій» зоні підприємці можуть обрати: працювати з обмеженнями або без обмежень, але з ковід-сертифікатами.

В умовах нових обмежень підприємцям пропонується кілька варіантів роботи.

Перший — працювати без додаткових обмежень, але для цього 80% персоналу та всі відвідувачі мають бути вакциновані принаймні однією дозою, мати негативний тест або довідку про одужання. Бізнес має самостійно перевіряти наявність цих документів.

Другий варіант — працювати з усіма додатковими обмеженнями «жовтої» зони та не перевіряти відповідні документи. Вибір залишається за підприємцями.

 

З метою запобігання подальшого ускладнення епідемічної ситуації та поширення на території Зарічненської територіальної громади гострої респіраторної хвороби COVID-19:

– керівники освіти мають  постійно тримати на контролі показники вакцинації працівників галузі;

– працівникам Нацполіції та Держпродспоживслужбі посилити контроль щодо дотримання маскового режиму в установах, а також інших карантинних вимог у транспорті, магазинах.